Görsel Arşiv Kullanıcı Sözleşmesi

Türkiye’de Kömür / Coal in Turkey internet sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizin fotoğraf arşivindeki fotoğraf ve videoların kullanımı, özel koşullara bağlıdır. Lütfen bu koşulları dikkatle okuyunuz.

İşbu sözleşme (bundan sonra kısaca “Sözleşme” adıyla belirtilecektir), fotoğrafları kullanan siz (bundan sonra “Kullanıcı” adıyla belirtilecektir) ile Ekosfer Derneği (bundan sonra kısaca “Ekosfer” adıyla belirtilecektir), arasında akdedilen ve aşağıdaki hususlarda mutabık kalındığını gösterir resmi bir sözleşmedir. Fotoğrafları kullanmanız bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Projenin tanımı:
Ekosfer, turkiyedekomur.org ve coalinturkey.org internet sitelerinde bir fotoğraf ve video arşivi bulundurur. Bu arşiv, fotoğraf ve video sanatçılarının gönüllü katkılarıyla oluşturulmuş ve ticari amaçlı kullanım olmamak kaydıyla sivil toplum örgütleri ve medyanın kullanımına açıktır. Kullanım şartları ise bu sözleşmenin maddelerinde belirtilmiştir.

Maddeler:
1. İnternette turkiyedekomur.org ve coalinturkey.org adresinlerinde hizmet veren sitenin fotoğraf arşivindeki fotoğrafların ticari amaçlar dışında kullanımı serbest ve ücretsizdir.
2. Sitedeki fotoğraflar medya kuruluşlarında fotoğrafçının[ÖG1] adı belirtilerek kullanılabilir. Sivil toplum örgütlerinin sosyal medya hesaplarında ve basılı yayınlarında mümkünse kaynak gösterilerek değilse göstermeden kullanılabilir.
3. Sitemizdeki fotoğrafların fikri mülkiyet hakları fotoğrafların sahiplerine aittir. Fotoğrafçılar diledikleri anda buraya gönüllü bağışladıkları fotoğrafları geri çekebilir. Geri çektikleri andan itibaren bu fotoğraflar siteden kaldırılır ancak önceki kullanımlara dair geriye dönük işlem yapılmaz.
4. Fotoğraflar kesinlikle bir çevre örgütünü kötüleme amaçlı bir kampanyanın parçası olarak kullanılamaz.
5. Sözleşme dışındaki her türlü anlaşmanın yazılı olarak yapılması gerekmektedir.
6. İhtilaf halinde İstanbul (Merkez) mahkemeleri yetkilidir.

Sözleşmenin Yürürlüğü ve Sona Ermesi:
İşbu sözleşme, kullanıcıların turkiyedekomur.org ve coalinturkey.org internet sitelerinin sağladığı kullanmaları anında kendiliğinden yürürlüğe girer ve kullanımız sona ermediği müddetçe yürürlükte kalır.